1461 Trabzon FK
1461 Trabzon FK

TARİHÇE

Hekimoğlu Trabzon Sportif A.Ş 1986 yılında Trabzon’un merkeze bağlı Düzyurt köyü halkı tarafından yeşil turuncu renklerle Düzyurtspor adıyla kuruldu.

Uzun yıllar Trabzon 2. Amatör kümesinde mücadele veren kulübümüz 2004-2005 Futbol sezonunda 2. Amatör Kümede namağlup şampiyon olarak 1. Amatör Kümeye yükselmeye hak kazandı. 2006-2007 Futbol sezonunda büyük bir başarı göstererek Trabzon 1. Amatör Küme Play-0ff grubuna yükselmeyi başardı. Play-Off müsabakalarında oynadığı futbolla Taraflı tarafsız herkesin beğenisini toplayan kulübümüz, 1 yıl sonra güçlü bir yönetim kurulu oluşturarak lige katıldı.

Liglerde önemli başarılara imza atan kulübümüz 2011-2012 Futbol sezonunda Trabzon Amatör Şampiyonu olarak Bölgesel Amatör Lige yükseldi. İlk sezonunda Bölgesel Amatör Ligi 3. Sırada tamamlayan takımımız bir yıl sonra Ligin bitimine bir hafta kala Türkiye Profesyonel 3. Ligine çıkma başarısı gösterdi.3. Lig 2. Grupta mücadele veren takımımız aynı yıl Türkiye 2. Lig B kategorisine yükselerek “ Türkiye’de 2. Lige çıkan ilk köy takımı” ünvanını da kazanmış oldu.

2 Lig serüveni kısa süren kulübümüz bir yı sonra yeniden 3. Lige geri dönmüştür. 2014 -2015 Futbol sezonunda şirketleşme yoluna giden kulüp, adını Baysal İnşaat Düzyurtspor A.Ş. olarak değiştirmiş, şirket hisseleri kulüp yönetim kurulu tarafından paylaştırılmıştır.

Baysal İnşaat Düzyurtspor A.Ş. 2017-2018 Futbol sezonun sonrasında Türkiye’nin ve Trabzon’un önemli Sanayi kuruluşlarından biri olan Hekimoğlu Döküm Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi bünyesine dahil edildi. Kulübün ismi “ HEKİMOĞLU TRABZON SPORTİF A.Ş” olarak değiştirilirken renkleri de Lacivert Kırmızı Beyaz olarak belirlendi.

Kulübün Başkanlığını Hekimoğlu Döküm Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Celil Hekimoğlu yapmaktadır.